Metahistorie stahnout (PDF EPUB MOBI) knihu

Metahistorie stáhnout (číst on-line) knihy (PDF.EPUB.DOCX.MOBI.DOC)

MetahistorieMetahistorieHayden WhiteKniha Metahistorie je zřejmě nejvlivnějším dílem v oblasti metodologie historiografie, přinejmenším v druhé polovině dvacátého století.

Kniha Metahistorie vyšla poprvé roku 1973. Hlavní myšlenka Whiteovy analýzy historiků a filozofů dějin spočívá v tom, že historické dílo nikdy není objektivním zachycením toho, „co se skutečně stalo“.

Historická fakta totiž historik uchopuje pomocí básnických, rétorických a narativních postupů, které v sobě implicitně nesou jistou obecnou představu o zákonitostech historie, o možnostech vysvětlení historických fakt, stejně jako o možnostech proměny společnosti (tedy ideologii). Právě za to, že analyzuje historická díla prostředky vyhrazenými doposud převážně dílům fikčním (v tom se nechává inspirovat třeba Giambattistou Vicem), sklízel White vždy ostrou kritiku. Podle kritiků totiž ignoruje rozdílný ontologický status fikčního a historiografického diskursu.
Cena Kindle:

Metahistorie.pdf – (CZK 0.00);

Metahistorie.epub – (CZK 0.00);

Metahistorie.docx – (CZK 0.00);

Metahistorie.mobi – (CZK 0.00);

Metahistorie.doc – (CZK 0.00);


STáHNOUT KNIHU (PDF.EPUB.DOCX.MOBI.DOC):

 • Metahistorie.pdf
 • Metahistorie.epub
 • Metahistorie.docx
 • Metahistorie.mobi
 • Metahistorie.doc


 • PřEčTěTE SI ON-LINE KNIHU:

 • Metahistorie

 • ParametryMetahistorie

  Druh zboží:Kniha

  Vydavatel/výrobce:HOST

  Počet stran:450

  Vazba:Neznámá

  Rozměry:210 x 140 x 25

  Kód:0104342

  EAN:9788072943760

  ISBN:978-80-7294-376-0

  Rok vydání:2011

  Jazyk:Česky  Stáhnout Metahistorie eKniha zdarma!


  eKniha z Hayden White

 • Metahistorie


 • Metahistorie  TAGS:

  Stáhnout Metahistorie pdf eKniha; Metahistorie stažení pdf; Stažení eKniha Metahistorie; Kniha pdf Metahistorie; Metahistorie stažení eKniha; Stáhnout Metahistorie txt eKniha; Stáhnout eKniha v češtině Metahistorie; Stáhnout pdf eKniha v češtině Metahistorie; Ke stažení ePUB eKniha Metahistorie; Metahistorie stažení MOBI eKniha; Stáhnout ePUB Kniha Metahistorie; Stažení DOC Kniha Metahistorie; Metahistorie ePUB eKniha; DOCX eKniha Metahistorie; Stáhnout mobi eKniha Metahistorie; Číst on-line Metahistorie; Stáhnout Metahistorie doc eKniha; Číst on-line eKniha Metahistorie; Metahistorie číst on-line Kniha; Metahistorie číst on-line eKniha v češtině; Číst on-line Nejlepší prodejce Metahistorie; Číst on-line Kniha v češtině Metahistorie; Stažení Metahistorie fb2 eKniha; Metahistorie z Hayden White txt; Metahistorie z Hayden White epub; Metahistorie z Hayden White fb2; Metahistorie z Hayden White mobi

  Leave a Comment