Svastika a jej historie v echch stahnout (PDF EPUB MOBI) knihu

Svastika a její historie v Čechách stáhnout (číst on-line) knihy (PDF.EPUB.DOCX.MOBI.DOC)

Svastika a její historie v ČecháchSvastika a její historie v ČecháchFiksa RadekSvastiku neboli hákový kříž si každý spojuje zejména s Hitlerem a jeho nacistickou doktrínou. Svastika má však na rozdíl od Hitlerovy tisícileté říše skutečně historii v řádech tisíců let. Objevila se prakticky na všech kontinentech a byla používána takřka všemi významnými náboženstvími. Což ostatně dokazuje ManWoman v knize Swastika – navrácení nevinnosti.

Málo známá je však historie svastiky na našem území. Sem tam se objeví nějaký článek o archeologických nálezech z keltských či římských osad. Ale svastika má u nás daleko rozsáhlejší výskyt a užívání. Svastika byla hojně používána v lidové tvořivosti, malovaná na kraslicích, tištěná na textiliích, ražená do mincí, zdobila se jimi ovčácká bičiska či čepče, tzv. holubinky.

Je možné ji objevit na několika malbách. Asi nejznámější je použití u Muchovy Přísahy omladiny. Použil ji však například i Mikoláš Aleš v cyklu Život starých Slovanů anebo J. V. Kautský na oponě pro Národní divadlo v Brně.

Ani budovy nejsou výjimkou. Rozsáhlou svastikou výzdobu nalezneme na Pražské loretě. Podobně rozsáhlá výzdoba, ovšem v interiéru, je k vidění v zámku Litomyšl. Oblíbená byla kruhová svastika v gotice, a tak ji spatřujeme na mnohých gotických kostelech po celé republice a nejen na nich.

Svastika se objevovala i jinde. Na nalezeném plíšku v Býčí skále, roušce Sv. Ludmily, opasku Sv. Václava, vyznamenáních Junáků, jedno takové měl i prezident Masaryk, chebském antependiu, denáru Boleslava 1. a mnohých dalších místech.
Cena Kindle:

Svastika a její historie v Čechách.pdf – (CZK 0.00);

Svastika a její historie v Čechách.epub – (CZK 0.00);

Svastika a její historie v Čechách.docx – (CZK 0.00);

Svastika a její historie v Čechách.mobi – (CZK 0.00);

Svastika a její historie v Čechách.doc – (CZK 0.00);


STáHNOUT KNIHU (PDF.EPUB.DOCX.MOBI.DOC):

 • Svastika a její historie v Čechách.pdf
 • Svastika a její historie v Čechách.epub
 • Svastika a její historie v Čechách.docx
 • Svastika a její historie v Čechách.mobi
 • Svastika a její historie v Čechách.doc


 • PřEčTěTE SI ON-LINE KNIHU:

 • Svastika a její historie v Čechách

 • ParametrySvastika a její historie v Čechách

  Druh zboží:Kniha

  Vydavatel/výrobce:Bodyart Press

  Počet stran:0

  Vazba:Pevná bez přebalu lesklá

  Rozměry:218 x 210 x 5

  Kód:0121344

  EAN:9788087525012

  ISBN:978-80-87525-01-2

  Rok vydání:2011

  Jazyk:Česky  Stáhnout Svastika a její historie v Čechách eKniha zdarma!


  eKniha z Fiksa Radek

 • Svastika a její historie v Čechách


 • Svastika a její historie v Čechách  TAGS:

  Stáhnout Svastika a její historie v Čechách pdf eKniha; Svastika a její historie v Čechách stažení pdf; Stažení eKniha Svastika a její historie v Čechách; Kniha pdf Svastika a její historie v Čechách; Svastika a její historie v Čechách stažení eKniha; Stáhnout Svastika a její historie v Čechách txt eKniha; Stáhnout eKniha v češtině Svastika a její historie v Čechách; Stáhnout pdf eKniha v češtině Svastika a její historie v Čechách; Ke stažení ePUB eKniha Svastika a její historie v Čechách; Svastika a její historie v Čechách stažení MOBI eKniha; Stáhnout ePUB Kniha Svastika a její historie v Čechách; Stažení DOC Kniha Svastika a její historie v Čechách; Svastika a její historie v Čechách ePUB eKniha; DOCX eKniha Svastika a její historie v Čechách; Stáhnout mobi eKniha Svastika a její historie v Čechách; Číst on-line Svastika a její historie v Čechách; Stáhnout Svastika a její historie v Čechách doc eKniha; Číst on-line eKniha Svastika a její historie v Čechách; Svastika a její historie v Čechách číst on-line Kniha; Svastika a její historie v Čechách číst on-line eKniha v češtině; Číst on-line Nejlepší prodejce Svastika a její historie v Čechách; Číst on-line Kniha v češtině Svastika a její historie v Čechách; Stažení Svastika a její historie v Čechách fb2 eKniha; Svastika a její historie v Čechách z Fiksa Radek txt; Svastika a její historie v Čechách z Fiksa Radek epub; Svastika a její historie v Čechách z Fiksa Radek fb2; Svastika a její historie v Čechách z Fiksa Radek mobi

  Leave a Comment