Tri gatanov kone stahnout (PDF EPUB MOBI) knihu

Tri gaštanové kone stáhnout (číst on-line) knihy (PDF.EPUB.DOCX.MOBI.DOC)

Tri gaštanové koneTri gaštanové koneFiguli Margita“Podľa sociologických výskumov spred niekoľkých rokov román M. Figuli Tri gaštanové kone je najčítanejším slovenským literárnym dielom. Keďže čitateľské preferencie širokej verejnosti sa menia veľmi pomaly, možno predpokladať, že ak bolo toto dielo čítané pred pár rokmi, bude aj o pár rokov. Z tohto hľadiska teda niet pochýb o oprávnenosti jeho opätovného vydania.
Ešte dôležitejší je však iný moment. Dve komunistické desaťročia bolo toto dielo vydávané v (autorkou) upravenej podobe, ktorá ho ochudobňovala o najcharakteristickejšie štýlovo-významové znaky, odkazujúce na pátos i étos Biblie. Toto vydanie sa vracia k pôvodnej verzii z r. 1940, nepoznačenej ideologickou cenzúrou, i keď – na druhej strane – poznačenej istými konexiami s konfesionalizmom slovenského štátu. Tie sú tam však zo slobodnej vôle autorky a svedčia nielen o jej myšlienkovo-poetologickom vývine, ale aj o dominantných dobových tendenciách slovenskej literatúry, ktoré M. Figuli spoluurčovala. Aj tento fakt je dobrým dôvodom pre editorkinu voľbu vydávať text v takej podobe, v akej vstupoval do literárneho kontextu a spoluutváral ho. S takou stratégiou jednoznačne súhlasím.
Edičnú koncepciu A. Blahovej-Šikulovej teda považujem za premyslenú, jasnú a dobre argumentovanú. Jej dlhoročná editorská prax je navyše zárukou toho, že táto kvalitná koncepcia neostane iba na papieri, ale bude realizovaná aj vo vydanej knihe. Edičná poznámka, ktorá bude súčasťou publikácie, tiež svedčí o dôvernom poznaní textologickej problematiky, do ktorej bude tak aspoň náznakovo vovedený aj čitateľ. Mieru navrhovaných jazykových úprav považujem za primeranú, oceňujem, že sa uprednostňuje cesta rešpektovania autorskej lexiky a vysvetlenia menej známych slov v poznámkach.
Voľbu Troch gaštanových koní ako úvodného, či jedného z prvých zväzkov edície majúcej sprístupniť kvalitné diela slovenskej literatúry minulého storočia širšej čitateľskej verejnosti považujem vzhľadom na ich populárnosť za príhodnú. Vyzdvihujem aj výber „neopozeranej“ fotografickej podobizne autorky.
Zväzok dopĺňa doslov ruskej slovakistky Ally Maškovej, ktorá v ňom kladie dôraz (na naše zvyklosti až neobvyklý) práve na duchovný rozmer tohto románu. Aj keď slovenská literárna veda pozná menej lichotivé interpretácie tohto diela (M. Šútovec), nazdávam sa, že jednoznačne pozitívny prístup zo zahraničia nie je na úkor vedeckej objektivity a dobre zapadá do celkovo pozitívneho ladenia celej edície.
Takže aj môj postoj k tomuto edičnému projektu je pozitívny a knihu odporúčam na vydanie.” Prof. PhDr. Valér Mikula, CSc.
Cena Kindle:

Tri gaštanové kone.pdf – (CZK 0.00);

Tri gaštanové kone.epub – (CZK 0.00);

Tri gaštanové kone.docx – (CZK 0.00);

Tri gaštanové kone.mobi – (CZK 0.00);

Tri gaštanové kone.doc – (CZK 0.00);


STáHNOUT KNIHU (PDF.EPUB.DOCX.MOBI.DOC):

 • Tri gaštanové kone.pdf
 • Tri gaštanové kone.epub
 • Tri gaštanové kone.docx
 • Tri gaštanové kone.mobi
 • Tri gaštanové kone.doc


 • PřEčTěTE SI ON-LINE KNIHU:

 • Tri gaštanové kone

 • ParametryTri gaštanové kone

  Druh zboží:Kniha

  Vydavatel/výrobce:IKAR

  Počet stran:160

  Vazba:Pevná bez přebalu lesklá

  Kód:0142488

  EAN:9788055130859

  ISBN:978-80-551-3085-9

  Rok vydání:2013

  Jazyk:Slovensky  Stáhnout Tri gaštanové kone eKniha zdarma!


  eKniha z Figuli Margita

 • Tri gaštanové kone


 • Tri gaštanové kone  TAGS:

  Stáhnout Tri gaštanové kone pdf eKniha; Tri gaštanové kone stažení pdf; Stažení eKniha Tri gaštanové kone; Kniha pdf Tri gaštanové kone; Tri gaštanové kone stažení eKniha; Stáhnout Tri gaštanové kone txt eKniha; Stáhnout eKniha v češtině Tri gaštanové kone; Stáhnout pdf eKniha v češtině Tri gaštanové kone; Ke stažení ePUB eKniha Tri gaštanové kone; Tri gaštanové kone stažení MOBI eKniha; Stáhnout ePUB Kniha Tri gaštanové kone; Stažení DOC Kniha Tri gaštanové kone; Tri gaštanové kone ePUB eKniha; DOCX eKniha Tri gaštanové kone; Stáhnout mobi eKniha Tri gaštanové kone; Číst on-line Tri gaštanové kone; Stáhnout Tri gaštanové kone doc eKniha; Číst on-line eKniha Tri gaštanové kone; Tri gaštanové kone číst on-line Kniha; Tri gaštanové kone číst on-line eKniha v češtině; Číst on-line Nejlepší prodejce Tri gaštanové kone; Číst on-line Kniha v češtině Tri gaštanové kone; Stažení Tri gaštanové kone fb2 eKniha; Tri gaštanové kone z Figuli Margita txt; Tri gaštanové kone z Figuli Margita epub; Tri gaštanové kone z Figuli Margita fb2; Tri gaštanové kone z Figuli Margita mobi

  Leave a Comment