Krvilan tety a in zvery stahnout (PDF EPUB MOBI) knihu

Krvilačné tety a iné zvery stáhnout (číst on-line) knihy (PDF.EPUB.DOCX.MOBI.DOC)

Krvilačné tety a iné zveryKrvilačné tety a iné zverySakiSlávny britský humorista Saki, vlastným menom Hector Hugh Munro, sa narodil 18. decembra roku 1870 v meste Akyab v Barme. K výberu pseudonymu Saki ho inšpirovala zbierka epigramov perzského polyhistora a básnika Omara Chajjáma s názvom Rubáiyát. Práve v týchto veršoch vystupuje postava sluhu, ktorý podáva víno. Volal sa Sákí.
Vo svojej tvorbe vtipne glosuje predvojnové obdobie a pomery v Anglicku, kritizuje snobstvo a pokrytectvo vyššej vrstvy, rebeluje proti tvrdohlavým a úzkoprsým autoritám, a to najmä prostredníctvom postáv, akými sú mladíci Reginald alebo Clovis. Jeho poviedky majú neraz autobiografický charakter. Anglický spisovateľ Graham Greene podotkol, že “najlepšie Munroove poviedky sú poviedky detstva, detského humoru a anarchie, ako aj krutosti a biedy života”. Saki zomrel predčasne, v zákopoch prvej svetovej vojny v novembri 1916.
Zbierka Krvilačné tety a iné zvery predstavuje úplne prvý slovenský knižný preklad Sakiho. Ide o výber toho najlepšieho – poviedky pochádzajú zo zbierky The Best of Saki. K nej pridávame šesť menej známych poviedok, ktoré Sakiho životopisec A. J. Langguth objavil v archívoch Britskej knižnice a vydal až v roku 1982 ako prílohu k Sakiho životopisu.

“Jeho poviedky sú plné absurdností, šokujú a zároveň lahodia duši.”
Graham Greene

“Saki bol Oscar Wilde svojej doby.”
Adam Rovner

“Saki píše ako nepriateľ. Spoločnosť ho tak otravuje, že by vraždil. Pri ňom si uvedomíte, že medzi výbuchom smiechu a výkrikom strachu nie je veľký rozdiel.”
Sir Victor Sawdon Pritchett

“Saki poznal kluby a vidiecke sídla anglickej smotánky rovnako dobre ako Oscar Wilde či P. G. Wodehouse a s dôvtipom ostrým ako britva nás uvádza do nezmyselnosti a pokrytectva tejto spoločenskej vrstvy.”
Patrick McGrath, Independent
Cena Kindle:

Krvilačné tety a iné zvery.pdf – (CZK 0.00);

Krvilačné tety a iné zvery.epub – (CZK 0.00);

Krvilačné tety a iné zvery.docx – (CZK 0.00);

Krvilačné tety a iné zvery.mobi – (CZK 0.00);

Krvilačné tety a iné zvery.doc – (CZK 0.00);


STáHNOUT KNIHU (PDF.EPUB.DOCX.MOBI.DOC):

 • Krvilačné tety a iné zvery.pdf
 • Krvilačné tety a iné zvery.epub
 • Krvilačné tety a iné zvery.docx
 • Krvilačné tety a iné zvery.mobi
 • Krvilačné tety a iné zvery.doc


 • PřEčTěTE SI ON-LINE KNIHU:

 • Krvilačné tety a iné zvery

 • ParametryKrvilačné tety a iné zvery

  Druh zboží:Kniha

  Vydavatel/výrobce:Vydavateżstvo Európa

  Počet stran:176

  Vazba:Pevná s přebalem matná

  Rozměry:230 x 165 x 23

  Kód:0128696

  EAN:9788089111831

  ISBN:978-80-89111-83-1

  Rok vydání:2012

  Jazyk:Slovensky  Stáhnout Krvilačné tety a iné zvery eKniha zdarma!


  eKniha z Saki

 • Krvilačné tety a iné zvery


 • Krvilačné tety a iné zvery  TAGS:

  Stáhnout Krvilačné tety a iné zvery pdf eKniha; Krvilačné tety a iné zvery stažení pdf; Stažení eKniha Krvilačné tety a iné zvery; Kniha pdf Krvilačné tety a iné zvery; Krvilačné tety a iné zvery stažení eKniha; Stáhnout Krvilačné tety a iné zvery txt eKniha; Stáhnout eKniha v češtině Krvilačné tety a iné zvery; Stáhnout pdf eKniha v češtině Krvilačné tety a iné zvery; Ke stažení ePUB eKniha Krvilačné tety a iné zvery; Krvilačné tety a iné zvery stažení MOBI eKniha; Stáhnout ePUB Kniha Krvilačné tety a iné zvery; Stažení DOC Kniha Krvilačné tety a iné zvery; Krvilačné tety a iné zvery ePUB eKniha; DOCX eKniha Krvilačné tety a iné zvery; Stáhnout mobi eKniha Krvilačné tety a iné zvery; Číst on-line Krvilačné tety a iné zvery; Stáhnout Krvilačné tety a iné zvery doc eKniha; Číst on-line eKniha Krvilačné tety a iné zvery; Krvilačné tety a iné zvery číst on-line Kniha; Krvilačné tety a iné zvery číst on-line eKniha v češtině; Číst on-line Nejlepší prodejce Krvilačné tety a iné zvery; Číst on-line Kniha v češtině Krvilačné tety a iné zvery; Stažení Krvilačné tety a iné zvery fb2 eKniha; Krvilačné tety a iné zvery z Saki txt; Krvilačné tety a iné zvery z Saki epub; Krvilačné tety a iné zvery z Saki fb2; Krvilačné tety a iné zvery z Saki mobi

  Leave a Comment