Fiskln politika v prosted Evropsk hospodsk a mnov unie stahnout (PDF EPUB MOBI) knihu

Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie stáhnout (číst on-line) knihy (PDF.EPUB.DOCX.MOBI.DOC)

Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unieFiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unieHedija VeronikaČeská republika se v květnu 2004 stala členskou zemí Evropské unie. Okamžikem vstupu se také automaticky účastní třetí fáze projektu hospodářské a měnové unie se závazkem budoucího vstupu do eurozóny a přijetí jednotné měny euro.
Členství v EU výrazně ovlivnilo institucionální rámec pro provádění hospodářské politiky, přineslo prostředí volného pohybu osob, zboží, služeb a kapitálu a vytvořilo v mnoha aspektech nové podmínky pro chování ekonomických subjektů. Česká republika se vstupem do EU začlenila do vnitřního trhu Unie a vzdala se částí svých pravomocí ve prospěch orgánů Společenství. Po vstupu do Evropské unie přišla Česká republika o možnost provádět samostatnou zemědělskou, dopravní a vnější obchodní politiku. Výrazným způsobem se členství v EU ovšem dotklo i dalších oblastí, které podléhají koordinaci. Jednou z nich je i fiskální politika. Publikace je věnována fiskální politice a možnostem a mezím její realizace v prostředí měnové unie. Fiskální politika je jednou z makroekonomických politik, nástrojem, který může vláda použít k ekonomické stabilizaci.

Text je rozdělen do čtyř kapitol:
První kapitola je vstupem do problematiky, je obecným pojednáním o potřebě ekonomické stabilizace a zabývá se fiskální politikou jako nástrojem této stabilizace. Pozornost je věnována nejen pohledu jednotlivým proudům ekonomické teorie na potřebu ekonomické stabilizace, ale také na diskuzi o účinnosti nástrojů fiskální politiky.
Druhá kapitola je již zaměřena na specifika fiskální politiky, která plynou z členství v měnové unii. Vysvětlena je teorie optimálních měnových oblastí, která je teoretickou oporou pro zhodnocení toho, jak velké nároky bude klást členství v měnové unii na národní fiskální politiku po vstupu země do měnové unie. Pozornost je dále zaměřena na zhodnocení účinnosti nástrojů fiskální politiky v prostředí měnové unie a také na fiskální federalismus, včetně zhodnocení přínosů a nákladů spojených s jeho realizací.
Třetí kapitola se zabývá evropskou ekonomickou integrací a projektem hospodářské a měnové unie. V kapitole je popsán systém koordinace fiskálních politik v eurozóně a zhodnocen existující systém fiskálních transferů a jeho účinnost jako nástroje ekonomické stabilizace.
Čtvrtá kapitola je aplikací dané problematiky na podmínky České republiky – jaké nároky bude klást přijetí jednotné měny na českou fiskální politiku a zda bude mít česká vláda po přijetí jednotné měny euro dostatečnou škálu nástrojů k makroekonomické stabilizaci.

Obsah
1. Role fiskální politiky v makroekonomické stabilizaci 2. Fiskální politika realizovaná v podmínkách měnové unie 3. Evropská legislativa upravující oblast fiskální politiky 4. Případová studie – Česká republika

Publikace je určena nejen studentům vysokých škol ekonomického zaměření, ale řadu cenných informací zde naleznou také vedoucí pracovníci podnikatelských subjektů. Právě oni jsou nuceni se v podnikatelské praxi vypořádat se změnami, které souvisí s implementací evropské legislativy týkající se společného trhu (s perspektivou měnové unie), do národního práva.
Cena Kindle:

Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie.pdf – (CZK 0.00);

Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie.epub – (CZK 0.00);

Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie.docx – (CZK 0.00);

Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie.mobi – (CZK 0.00);

Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie.doc – (CZK 0.00);


STáHNOUT KNIHU (PDF.EPUB.DOCX.MOBI.DOC):

 • Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie.pdf
 • Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie.epub
 • Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie.docx
 • Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie.mobi
 • Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie.doc


 • PřEčTěTE SI ON-LINE KNIHU:

 • Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie

 • ParametryFiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie

  Druh zboží:Kniha

  Vydavatel/výrobce:C.H.BECK

  Počet stran:128

  Vazba:Brožovaná bez přebalu lesklá

  Rozměry:238 x 164 x 8

  Kód:0163517

  EAN:9788074005268

  ISBN:978-80-7400-526-8

  Rok vydání:2014

  Jazyk:Česky  Stáhnout Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie eKniha zdarma!


  eKniha z Hedija Veronika

 • Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie


 • Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie  TAGS:

  Stáhnout Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie pdf eKniha; Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie stažení pdf; Stažení eKniha Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie; Kniha pdf Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie; Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie stažení eKniha; Stáhnout Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie txt eKniha; Stáhnout eKniha v češtině Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie; Stáhnout pdf eKniha v češtině Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie; Ke stažení ePUB eKniha Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie; Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie stažení MOBI eKniha; Stáhnout ePUB Kniha Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie; Stažení DOC Kniha Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie; Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie ePUB eKniha; DOCX eKniha Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie; Stáhnout mobi eKniha Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie; Číst on-line Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie; Stáhnout Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie doc eKniha; Číst on-line eKniha Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie; Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie číst on-line Kniha; Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie číst on-line eKniha v češtině; Číst on-line Nejlepší prodejce Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie; Číst on-line Kniha v češtině Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie; Stažení Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie fb2 eKniha; Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie z Hedija Veronika txt; Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie z Hedija Veronika epub; Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie z Hedija Veronika fb2; Fiskální politika v prostředí Evropské hospodářské a měnové unie z Hedija Veronika mobi

  Leave a Comment